ANA SAYFA   KURUMSAL   POLİÇELER   BİLGİ BANKASI   İLETİŞİM  
    Dizin :: POLİÇELER \ NAKLİYAT
Bizimle çalışmak ister misiniz?
İnternet üzerinden iş başvurusu için insan kaynakları formunu doldurabilirsiniz...

Form için burayı tıklayın »

İletişim kısayolları
+90 (258) 263 02 52
+90 (258) 264 30 99
İnsan kaynakları »
  Daha fazla bilgi »
Aracım
OTO DIŞI KAZA
KAZA
YANGIN
MÜHENDİSLİK
NAKLİYAT
SAĞLIK
SEYAHAT
ZORUNLU DEPREM
EĞİTİM
  Geniş Teminat
  Deniz tehlikelerinden meydana gelen ve denizin sebep olduğu her türlü ziyan ve hasarı ve aynı zamanda deniz tehlikesi sayılmayan, denize ait olmayan ve diğer rizikolar şeklinde ifade edebileceğimiz bütün ziyan ve hasarlarla, tabii afetler sonucu meydana gelecek ziyan ve hasarları, muafiyet uygulamadan, tam olarak tediye edilmesi şartıyla temin eden bir sigorta türüdür. Deniz tehlikeleri başlığı altında sayılan riskler deniz taşımacılığına ait riskler olup, karayolu ve demiryolu ile yapılacak sevkiyatlara uyarlanarak değerlendirilecektir. Çünkü karayolu demiryolundaki sevkiyatlara denizyolu sevkiyatlarına uygulanan klozlar uygulanmaktadır.


  Deniz Tehlikeleri
  Geminin batması, yanması, karaya oturması, kaya veya sığlığa bindirmesi (karaya vurması), infilakı, yan yatması, alabora olması, su alması, yüzen veya duran bir cisme çarpma, temas, çarpışma, malların; yükleme boşaltma, aktarmasından ağır hava hasarlarından (fırtına) nedeniyle mallara gelecek ziya ve hasarlar teminata dahildir.


  Diğer Rizikolar
  Kanca ve sapan (yükleme, boşaltma, aktarma sırasındaki) hasarları, yağ lekesi, çamur, boya, asit ve benzeri yabancı madde ile temas, ambar buğusu veya terlemesi, yağmur suyu ve tatlı su ile ıslanma, kısmen veya tamamen çalınma, paslanma ve oksitlenme, mutad dışı akma, kırılma, ezilme, çatlama, delinme, yırtılma, diğer malların kötü istifi nedeniyle mallara gelecek ziya ve hasarlar teminata dahildir.


  Tabii Afetler
  Yıldırım düşmesi, seylap, dere taşması, çığ düşmesi, toprak heyelanı, dağ heyelanı, köprü yıkılması, yolların çökmesi nedeniyle mallara gelecek ziya ve hasarlar teminata dahildir.


  Dar Teminat
  Teminat bölümünde sayılan deniz tehlikeleri ve tabii afetler sonucu mala gelecek zararları teminat altına alan bir teminat türüdür. Diğer rizikolar teminat haricidir. Nakil vasıtası deniz tehlikeleri ve tabii afetlere maruz kalmadan salimen varış mahalline ulaştığı halde taşınan mallarda herhangi bir kayıp ve hasar mevcut ise bu tip kayıp ve hasarlar teminat kapsamı dışında kalır.


  Tam Ziya
  Nakil vasıtaları ile birlikte malın tamamının hasarı.
  Ek Teminatlar
   Harp Teminatı
   Grev Teminatı
   Harp ve Grev Teminatı


  Tekne Sigortası
  Çeşitli amaçlarla kullanılan gemilerin deniz tehlikelerine karşı, gerek tekne kısmı gerekse makine ile techizat kısmının bu tür poliçelerle teminat altına alınmasıdır.


  Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası
  Taşıyıcının taşıyıcı mallara ilişkin hukuki sorumluluklarını teminat altına alır. Bu sigortalar, ambar mali mesuliyet sigortası (Taşıyıcının uluslar arası taşıdığı mala karşı olan hukuki sorumluluğunu teminat altına alır) ve C.M.R. (Taşıyıcının uluslar arası taşıdığı mala karşı olan hukuki sorumluluğunu teminat altına alır) olarak ikiye ayrılır.


 
enginmutlu.com |